Wszystko o odkurzaczach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia ...

> > Amica – polskie odkurzacze, AGD na światowym poziomie

Amica – polskie odkurzacze, AGD na światowym poziomie

Amica to największy polski producent AGD i jedna z największych polskich firm. Jej pełna nazwa to Amica Wronki SA. Od 1997 roku notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Przedsiębiorstwo powstało tuż po wojnie i było jednym z kluczowych w kraju producentów urządzeń grzejnych i kuchni. Największy rozwój firmy rozpoczął się po jej prywatyzacji w 1994 roku. Aktualnie jest producentem pralek, lodówek, kuchenek, płyt grzewczych, piekarników, mikrofalówek, zmywarek, okapów oraz drobnego sprzętu gospodarstwa domowego jak czajników, ekspresów do kawy, tosterów, blenderów, odkurzaczy i żelazek.

Amica - informacje

Pierwszym flagowym produktem tego przedsiębiorstwa była kuchnia gazowo-węglowa wyprodukowana we Wronkach w roku 1957. Dziś Amica jest już znanym w 40 krajach producentem nowoczesnych, elektronicznych programatorów, w jakie wyposażone są pralki, lodówki i zmywarki. Amica jest coraz ważniejszym graczem na rynkach międzynarodowych. Na rynkach wschodnich jej produkty są dostępne pod marką Hansa, w Niemczech jest właścicielem marki Premiere, specjalizującej się w produkcji kuchenek i lodówek, zaś po przejęciu duńskiej firmy Gram, jest znanym producentem AGD również na rynkach skandynawskich,

Będąc liderem rynku AGD w Polsce, Amica podąża za ogólnoświatowymi trendami, które nakazują produkcję coraz bardziej ekologicznych i niezawodnych urządzeń AGD. Przetrwanie na bardzo konkurencyjnym rynku wymaga stałych nakładów na badania i rozwój. Jest marką docenianą nie tylko przez stale rosnącą liczbę klientów, ale także przez ważne instytucje gospodarcze i branżowe. Jest laureatem wielu nagród, wśród których najważniejszą jest Nagroda Gospodarcza Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej dla najlepszego polskiego przedsiębiorstwa.

W naszych serwisach staramy się publikować opisy wszystkich produktów marki Amica. Już teraz możesz przeczytać szczegółowe prezentacje:

- lodówek Amica,

- pralek Amica,

- odkurzaczy Amica,

- piekarników Amica

- zmywarek Amica.

 

Polecane odkurzacze Amica

Odkurzacz Amica Nimis Base VM 1021

Odkurzacz Amica Nimis Base VM 1021

Odkurzacze workowe, Odkurzacze kompaktowe, Odkurzacze o małej mocy (poniżej 2000 W), Odkurzacze małe (poniżej 2,5 litra), Amica

Odkurzacz workowy Amica Nimis Base VM 1021 o mocy 1400 W; pojemność worka na kurz 2 l; automatyczny zwijacz przewodu; sygnalizacja pełnego worka; mikrofiltr; bagażnik na drobne wyposażenie; mechaniczna regulacja siły ssania.

czytaj więcej
Odkurzacz Amica Maxis Power VK 5011

Odkurzacz Amica Maxis Power VK 5011

Odkurzacze workowe, Odkurzacze standardowe, Odkurzacze o średniej mocy (od 2000 do 2500 W), Odkurzacze średnie (od 2,5 do 3,5 litra), Amica

Odkurzacz workowy Amica Maxis Power VK 5011 o mocy 2100 W; pojemność worka na kurz 3 l; duża moc ssania; regulacja mocy; mechaniczna regulacja ssania w uchwycie węża; wskaźnik zapełnienia worka; długie chromowane rury teleskopowe.

czytaj więcej
Odkurzacz Amica Universis VK 1011

Odkurzacz Amica Universis VK 1011

Odkurzacze workowe, Odkurzacze kompaktowe, Odkurzacze o małej mocy (poniżej 2000 W), Odkurzacze małe (poniżej 2,5 litra), Amica

Odkurzacz workowy Amica Universis VK 1011 o mocy 1800 W; pojemność worka na kurz 2 l; regulacja mocy; mechaniczna regulacja ssania w uchwycie węża; zwijacz przewodu; wskaźnik zapełnienia worka; długie chromowane rury teleskopowe.

czytaj więcej
Zobacz wszystkie odkurzacze marki Amica