Wszystko o odkurzaczach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia ...

> > Dyson – odkurzacze od brytyjskiego wynalazcy Jamesa Dysona.

Dyson – odkurzacze od brytyjskiego wynalazcy Jamesa Dysona.

Dyson to firma założona przez brytyjskiego wynalazcę Jamesa Dysona, który jest wynalazcą pierwszego odkurzacza bezworkowego. I to właśnie odkurzacze są kluczowymi produktami, jakie wytwarza firma Dyson.

Dyson - informacje

Dyson to brytyjska firma założona przez wynalazcę Jamesa Dysona. Dyson zauważył, że filtr powietrza w lakierni zatyka się notorycznie, dokładnie tak samo, jak worek w odkurzaczu zapycha się kurzem. Zaprojektował i zbudował przemysłową wieżę cyklonową, która usuwała cząsteczki farby proszkowej siłami odśrodkowymi o 100 000 razy większymi od grawitacji. Idąc za ciosem, po pięciu latach pracy zaprojektował pierwszy na świecie odkurzacz bezworkowy. Zadanie nie było łatwe, o czym świadczy liczba ponad 5000 kolejnych prototypów. Zmotywowany sukcesem Dyson zorganizował laboratoria badawczo-rozwojowe, w których zatrudnił inżynierów i konstruktorów. Dzisiaj firma Dyson zatrudnia ponad 1000 inżynierów i pracowników naukowych w Wielkiej Brytanii, Singapurze i Malezji.

Firma Dyson oferuje dzisiaj odkurzacze i suszarki do rąk.

W naszym serwisie prezentujemy szczegółowe opisy odkurzaczy marki Dyson.

 

Polecane odkurzacze Dyson

Odkurzacz Dyson DC29 Allergy Parquet

Odkurzacz Dyson DC29 Allergy Parquet

Odkurzacze bezworkowe, Odkurzacze standardowe, Odkurzacze o małej mocy (poniżej 2000 W), Odkurzacze małe (poniżej 2,5 litra), Dyson

Odkurzacz cylindryczny Dyson DC29 Allergy Parquet o mocy 1400 W; pojemność pojemnika na kurz 2 l; filtr z powłoką antybakteryjną BactiSafe; wygodny uchwyt na mini końcówki; regulowana rura; filtr HEPA.

czytaj więcej
Odkurzacz Dyson  DC37 Animal Turbine

Odkurzacz Dyson DC37 Animal Turbine

Odkurzacze bezworkowe, Odkurzacze standardowe, Odkurzacze o dużej mocy (powyżej 2500 W), Odkurzacze małe (poniżej 2,5 litra), Dyson

Odkurzacz cylindryczny Dyson DC37 Animal Turbine o mocy ssania 290 W; pojemność pojemnika na kurz 2 l; filtr HEPA; regulowana rura.

czytaj więcej
Zobacz wszystkie odkurzacze marki Dyson