Wszystko o odkurzaczach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia ...

> > Rowenta – niemieckie odkurzacze, żelazka i urządzenia do pielęgnacji ciała

Rowenta – niemieckie odkurzacze, żelazka i urządzenia do pielęgnacji ciała

Rowenta to niemiecka firma specjalizująca się w produkcji urządzeń do sprzątania, pielęgnacji ciała i włosów a także żelazek, ekspresów do kawy i czajników.

Rowenta - informacje

Firma powstała w Niemczech w 1884 roku. Zostałą założona przez Roberta Weintrauda, który na przełomie wieku XIX i XX produkował akcesoria dla palaczy i przybory toaletowe. Dopiero w latach 20 XX wieku firma Rowenta wprowadziła na rynek pierwsze urządzenia elektryczne z przeznaczeniem dla gospodarstwa domowego – były to żelazko, toster, ekspres do kawy i czajnik.

Urządzenia marki Rowenta od zawsze są bardzo funkcjonalne, ale też innowacyjne i nierzadko piękne. Za swoją działalność firma została nawet wyróżniona w 1965 roku nagrodą Muzeum Sztuki Współczesnej w Nowym Jorku. Innowacyjność firmy potwierdzają chociażby pierwsze na rynku żelazko z termostatem (1949 rok) czy pierwsze żelazko z parą (1957 rok). Pierwszy odkurzacz Rowenta przedstawiła w 1974 roku i sukcesywnie umacniała swoją pozycję zarówno na rynku żelazek jak i odkurzaczy.

Produkty marki Rowenta są tworzone przez słynnych projektantów, przez co zawsze wyglądają niezwykle.

Dziś w ofercie Rowenta znajdziemy: żelazka, odkurzacze, suszarki do włosów, prostownice, urządzenia do stylizacji włosów, strzyżenia i depilacji, ekspresy ciśnieniowe, tostery, czajniki, ale także wentylatory i grzejniki.

 

Polecane odkurzacze Rowenta

Odkurzacz Rowenta Silence Force Extreme RO5921

Odkurzacz Rowenta Silence Force Extreme RO5921

Odkurzacze workowe, Odkurzacze standardowe, Odkurzacze o małej mocy (poniżej 2000 W), Odkurzacze duże (powyżej 3,5 litra), Rowenta

Odkurzacz workowy Rowenta Silence Force Extreme RO5921 o mocy 1100 W; pojemność worka 5 l; wskaźnik zapełnienia worka; niski poziom hałasu; filtr HEPA 13.

czytaj więcej
Zobacz wszystkie odkurzacze marki Rowenta