Wszystko o odkurzaczach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia ...

> > Karcher – odkurzacze i myjki ciśnieniowe, ale nie tylko

Karcher – odkurzacze i myjki ciśnieniowe, ale nie tylko

Karcher jest niemieckim producentem urządzeń czyszczących przeznaczonych zarówno dla uzytkoników indywidualnych, jak i profesjonalistów. Wśród kluczowych produktów tej firmy znajdziemy odkurzacze, myjki ciśnieniowe, froterki, myjki do okien, stanowiska do prasowania, ale także zamiatarki, odśnieżarki i kompletne myjnie samochodowe.

Karcher - informacje

Firma powstała w Niemczech, w 1935 roku, założona przez Alfreda Kärchera. Do dzisiaj, mimo, że jest globalnym producentem z wielomilionową sprzedażą i obecnością na wszystkich kontynentach, pozostaje firmą rodzinną. Na początku produkowała ogrzewacze na gorące powietrze wykorzystywane w przemyśle lotniczym. Na rynek AGD wkroczyła dopiero po II wojnie światowej, kiedy to z łusek po amunicji spawała kosze na śmieci i inne zbiorniki, ale też piecyki i kuchenki. Firma opracowała też nowatorski system ogrzewania, jaki później wykorzystywano w autobusach produkowanych w USA. W 1952 roku system ten wykorzystano w masowej produkcji samochodów marki Volkswagen. Kluczowym momentem w rozwoju firmy było opatentowanie pierwszych w Europie wysokociśnieniowych urządzeń czyszczących. Pierwszym urządzeniem tej marki było DS 570 zaprezentowane w 1951 roku na targach w Hanowerze. W 1984 roku firma zaistniała z urządzeniami wysokociśnieniowymi na rynku odbiorców indywidualnych, kluczowym, jak się później okazało.

Karcher jest dzisiaj producentem urządzeń czyszczących dedykowanych zarówno użytkownikom indywidualnym, jak i profesjonalistom.

Użytkownikom indywidualnym dedykowane zostały produkty z linii Home & Garden. Wśród nich znajdziemy urządzenia wysokociśnieniowe, pompy, systemy nawadniania, zamiatarki, odkurzacze, szczotki elektryczne, myjki do okien, froterki, parownice, odkurzacze parowe, stanowiska do prasowania.

Produkty profesjonalne to urządzenia wysokociśnieniowe, odkurzacze, urządzenia ekstrakcyjne, dmuchawy, parownice, automaty do wykładzin, szorowarki automatyczne, zamiatarki, odśnieżarki, myjnie samochodowe i inne systemy czyszczące dla przemysłu.

Już teraz publikujemy szczegółowe opisy odkurzaczy marki Karcher, które znajdziesz tutaj.

 

Polecane odkurzacze Karcher

Odkurzacz Karcher VC 6100

Odkurzacz Karcher VC 6100

Odkurzacze workowe, Odkurzacze standardowe, Odkurzacze o małej mocy (poniżej 2000 W), Odkurzacze duże (powyżej 3,5 litra), Karcher

Odkurzacz workowy Karcher VC 6100 o mocy 1800 W; pojemność worków na kurz 4 l; filtr HEPA 12; automatyczne zwijanie przewodu; wskaźnik napełnienia torebki filtracyjnej.

czytaj więcej
Odkurzacz Karcher VC 6300

Odkurzacz Karcher VC 6300

Odkurzacze workowe, Odkurzacze standardowe, Odkurzacze o średniej mocy (od 2000 do 2500 W), Odkurzacze duże (powyżej 3,5 litra), Karcher

Odkurzacz workowy Karcher VC 6300 o mocy 2000 W; pojemność worka na kurz 4 l; automatyczne zwijanie przewodu; filtr HEPA 12; wskaźnik zapełnienia worka na kurz; teleskopowa rura ssąca.

czytaj więcej
Odkurzacz Karcher DS 5.800

Odkurzacz Karcher DS 5.800

Odkurzacze z funkcją prania, Odkurzacze standardowe, Odkurzacze o małej mocy (poniżej 2000 W), Odkurzacze małe (poniżej 2,5 litra), Karcher

Odkurzacz bezworkowy Karcher DS 5.800 o mocy 900 W; pojemność zbiornika na zanieczyszczenia 1,7 l; rura teleskopowa; filtr HEPA 12; odpieniacz „FoamStop”; system parkowania; schowek na wyposażenie.

czytaj więcej
Zobacz wszystkie odkurzacze marki Karcher