Wszystko o odkurzaczach: informacje, opinie, opisy, recenzje, nowości, oceny, rankingi, zdjęcia ...

> > Hoover – producent pierwszych odkurzaczy na świecie

Hoover – producent pierwszych odkurzaczy na świecie

Marka Hoover jest do dzisiaj jednoznacznie kojarzona w USA z odkurzaniem. Jej historia doskonale pokazuje, jak to potrzeba jest matką wynalazków. Dzisiaj Hoover to odkurzacze, ale nie tylko. Pod tą marką znajdziemy też inne urządzenia AGD, jak żelazka, pralki, zmywarki, suszarki, lodówki, zamrażarki, piekarniki, płyty grzejne, okapy kuchenne, kuchenki i kuchenki mikrofalowe.

Hoover - informacje

Historia marki Hoover jest tak ciekawa, że nie sposób jej pominąć. Jest też świetnym przykładem, jak powstawały wielkie biznesy w USA, tzw. „american dream”, gdzie jeden dobry pomysł doprowadził do powstawania gigantycznych przedsiębiorstw. Pewien portier – Murray Spangler – cierpiał na astmę, a ta doskwierała najbardziej podczas pracy, gdzie kurz z dywanów i schodów był zamiatany w tradycyjny sposób. Murray nie mógł tego wytrzymać. I zaczął działać… W 1907 roku zbudował pierwszy odkurzacz przenośny, w zasadzie na wzór ulicznej zamiatarki. Urządzenie było bardzo proste. Za pomocą wentylatora zasysało kurz, który wpadał do … poszewki na poduszkę. Rok później Murray opatentował swoje urządzenie, założył własną firmę i rozpoczął seryjną produkcję. Firma rozpoczęła działalność, ale Murray potrzebował dużych nakładów finansowych na jej rozwój. Tu pojawia się William Hoover, którego namówiła do współpracy jego żona, a kuzynka Murraya, zachwycona działaniem odkurzacza. Hoover był już wówczas dość majętnym producentem uprzęży końskich. Odkupił od Murraya patent i założył firmę Hoover, gdzie Murray pozostał głównym inspektorem produkcji. Pierwszym odkurzaczem marki Hoover sprzedawanym na rynku był model 0 – produkowało go 6 pracowników w liczbie 6 sztuk dziennie. Hoover zdał sobie sprawę, że bez odpowiedniej promocji sprzedaż będzie rosła, ale powoli. W wybranych gazetach zlecił opublikowanie reklamy, w której oddawał każdemu chętnemu odkurzacz na 10-cio dniowe, darmowe testy. Hoover postawił też na bezpośrednie kanały sprzedaży za pomocą wyszkolonych sprzedawców. Sprzedaż i produkcja rosły bardzo szybko, a Hoover myślał już o rynkach zagranicznych. W 1911 roku zaistniał w Kanadzie, w 1919 roku w Anglii, gdzie w latach 30 otworzył pierwszą europejską fabrykę odkurzaczy. W latach 40 marka Hoover była już dostępna na czterech kontynentach.

Firma Hoover, jako globalny producent, wielokrotnie zmieniała właścicieli. I tu nietrudno się pogubić. W 1985 firma należała do amerykańskiej Chicago Pacific Corporation, później, od 1989 do firmy Maytag. W 1993 wydzielono europejską część przedsiębiorstwa, jako Hoover UK/Europe i ta dzisiaj należy do koncernu Candy. Amerykańska część stała się w 2006 częścią koncernu Whirlpool, rok później sprzedana chińskiemu koncernowi TTI z Hong Kongu, właścicielowi m. in. marki Dirt Devil.

Dzisiaj pod marką Hoover znajdziemy odkurzacze, żelazka, pralki, zmywarki, suszarki, lodówki, zamrażarki, piekarniki, płyty grzejne, okapy kuchenne, kuchenki i kuchenki mikrofalowe.

Już teraz publikujemy szczegółowe opisy odkurzaczy marki Hoover.

 

Polecane odkurzacze Hoover

Odkurzacz Hoover Pure Power TPP 2330

Odkurzacz Hoover Pure Power TPP 2330

Odkurzacze workowe, Odkurzacze standardowe, Odkurzacze o średniej mocy (od 2000 do 2500 W), Odkurzacze średnie (od 2,5 do 3,5 litra), Hoover

Odkurzacz workowy Hoover Pure Power TPP 2330 o mocy 2300 W: pojemność worka 3,5 l; cztery stopnie filtracji; filtr HEPA H12 zmywalny; elektroniczny wskaźnik zapełnienia worka.

czytaj więcej
Odkurzacz Hoover Mistral TMI2015

Odkurzacz Hoover Mistral TMI2015

Odkurzacze bezworkowe, Odkurzacze kompaktowe, Odkurzacze o średniej mocy (od 2000 do 2500 W), Odkurzacze małe (poniżej 2,5 litra), Hoover

Odkurzacz bezworkowy Hoover Mistral TMI2015 o mocy 2000 W; pojemność pojemnika na kurz 2 l; filtr HEPA H10 zmywalny; elektroniczna regulacja mocy; wskaźnik zapełnienia pojemnika; 3 stopnie filtracji.

czytaj więcej
Odkurzacz Hoover Freespace Evo TFV 2017

Odkurzacz Hoover Freespace Evo TFV 2017

Odkurzacze workowe, Odkurzacze kompaktowe, Odkurzacze o średniej mocy (od 2000 do 2500 W), Odkurzacze małe (poniżej 2,5 litra), Hoover

Odkurzacz workowy Hoover Freespace Evo TFV 2017 o mocy 2000 W; pojemność worka 2,3 l; filtr HEPA H10 zmywalny; elektroniczna regulacja mocy; wskaźnik zapełnienia worka; automatyczny zwijacz przewodu.

czytaj więcej
Zobacz wszystkie odkurzacze marki Hoover